7. Odżywka do rzęs LATISSE EYELASH SERUM

Na kolejnym miejscu w rankingu znajduje się odżywka do rzęs Latisse. To jedyna odżywka do rzęs w formie kropli, a nie eye-linera. W zestawie znajduje się też 60 maleńkich, jednorazowych pędzelków. Czy ta przesadna troska o higienę przekłada się na efekty? Co warto wiedzieć o składzie, aplikacji i działaniu Latisse?

KOMPOZYCJA SKŁADNIKÓW

Odżywka do rzęs Latisse nie zawiera żadnych składników pielęgnujących ani kojących. Jej najważniejszym składnikiem jest bimatoprost w stężeniu 0.03%. To właśnie ten składnik odpowiada w odżywce za przyspieszony wzrost rzęs. Warto pamiętać jednak, że według opinii efekty przynosi tylko regularne stosowanie i cierpliwość. Ponadto odżywka ma lekką formułę i choć nie wchłania się tak szybko jak inne, to nie pozostawia żadnego śladu na powiece.

NAJWAŻNIEJSZE WŁAŚCIWOŚCI

Działanie Latisse jest ukierunkowane na określony problem: przyspieszenie wzrostu rzęs. Czy ma dodatkowe zalety? Jakie są najważniejsze właściwości i działanie tej odżywki? Latisse jest chwalona za to, że:

  • delikatnie przyspiesza wzrost rzęs
  • odżywia cebulki
  • lekko podkręca rzęsy i wzmacnia je u nasady
  • pędzelki chronią formułę przed bakteriami
  • wysoka cena i mała wydajność

SPOSÓB UŻYCIA

Sposób użycia tej odzywki jest nietypowy. Przypomina bardziej kurację leczniczą niż zabieg pielęgnacyjny. Latisse jest wydana w plastikowej buteleczce, takiej jak apteczne krople do oczu. w zestawie otrzymujemy 60 pędzelków (Latisse wystarcza na 2 miesiące stosowania, a inne odżywki na ponad 3 ). Codziennie wieczorem aplikuje się ją na suchą, czystą powiekę – tuż za linią rzęs. Pędzelek jest na jedno użycie i co wieczór należy go zmieniać na nowy. To ma zapobiec namnażaniu się bakterii w odżywce i ewentualnym infekcjom oka.