Our Blog

What we post and publish is awesome!

8. Odżywka do rzęs LIPOCILS EYELASH SERUM

Odżywka do rzęs Talika Lipocils to unikat, ze względu na tradycyjną spiralkę. Jej działanie aktywne ma opierać się na zawartości roślinnych składników. Czy faktycznie wpływa pozytywnie na rzęsy?

KOMPOZYCJA SKŁADNIKÓW

Odżywka Lipocils ma lekką, wodnistą formułę, która nie do końca pasuje do aplikatora, czyli spiralki. Płyn łatwo z niej spływa i może dostać się do spojówki. Warte uwagi są jednak składniki pielęgnacyjne. Odżywka do rzęs Lipocils zawiera szereg roślinnych składników odżywczych. Należą do nich: ekstrakt z pokrzywy, który delikatnie aktywizuje wzrost rzęs i odżywia włoski, kasztanowiec – wzmacnia rzęsy, alantoina doskonale nawilża włoski, ekstrakt z hamamelisu – działa przeciwzapalnie, ekstrakt z jabłek który dodaje rzęsom elastyczności.

NAJWAŻNIEJSZE WŁAŚCIWOŚCI

  • wzmacnia, odżywia włoski
  • dodaje blasku i nawilża rzęsy
  • poprawia kondycję rzęs
  • ma naturalny skład
  • niestety jest mało wydajna

SPOSÓB UŻYCIA

Odżywkę do rzęs Talika Lipocils nanosi się szczoteczką, podobną do tych z maskar. Z tego względu aplikuje się ją przede wszystkim na całą długość włosków, a odżywka praktycznie nie dociera do cebulek. Spiralka ma rozdzielać i podkręcać rzęsy, a w efekcie nanosi zbyt dużo kosmetyku: trzeba uważać, aby płyn nie dostał się do oczu. Według opinii szczoteczka jest niestety mniej higieniczna niż pędzelek, zbiera dużo zanieczyszczeń i marnuje sporo produktu. Włosie na szczoteczce jest dobrze rozmieszczone i precyzyjnie pokrywa rzęsy odżywką. Produkt należy nakładać dwa razy dziennie: rano i wieczorem na oczyszczoną i osuszoną skórę powiek, co także zmniejsza wydajność odżywki Lipocils. Szczoteczkę można też użyć do modelowania brwi.